Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Andruszkiewicz: Zrobimy wszystko, żeby sądy zostały oczyszczone z komunistycznych pozostałości

A.N 19:17 6 grudnia 2019
Telewizja Republika
Sędzia Izby Cywilnej SN Kamil Zaradkiewicz stworzył listę listę 747 sędziów nadal orzekających w sądach, którzy zostali powołani przez Radę Państwa PRL. W rozmowie z portalem telewizjarepublika.pl do sprawy odniósł się poseł PiS, Adam Andruszkiewicz.

Adam Andruszkiewicz stwierdził, że publikacja listy przez prof. Kamila Zaradkiewicza dobitnie podkreśla, w jakiej stanie jest polskie sądownictwo:

– Ta sytuacja bardzo jasno pokazuje, że odziedziczyliśmy sądownictwo po PRL Odziedziczyliśmy to nie tylko systemowo, ale również z ludźmi, którzy wtedy orzekali. Bardzo płynnie przeszli oni do sądownictwa III RP. – powiedział w rozmowie z portalem telewizjarepublika.pl poseł PiS Adam Andruszkiewicz.

– To pokazuje bardzo jasno, że te reformy, które są wprowadzane przez rząd PiS muszą być dokończone pomimo prób bombardowania  ich ze strony opozycji, pomimo wynoszenia tych spraw na arenę międzynarodową i pomimo oporu Sądu Najwyższego. – podkreślił poseł.

Adam Andruszkiewicz zapewnił, że misja naprawy wymiaru sprawiedliwości nie zostanie mimo to przerwana:

– Żadna praktyka „ulicy i zagranicy” nas ku temu nie zniechęci. Zrobimy wszystko, żeby sądy działały sprawnie, żeby  zostały oczyszczone z komunistycznych pozostałości.– powiedział.

 

 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze