Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Andruszkiewicz, Dyduch i Gut o szczepieniach na Covid-19

ASy 9:15 20 grudnia 2020
zdjęcie podglądowepikist
Pierwszymi gośćmi Katarzyny Gójskiej byli Adam Andruszkiewicz z Prawa i Sprawiedliwości i Marek Dyduch z Lewicy. W drugiej części programu pojawili się prof. Waldemar Paruch i prof. Arkadiusz Jabłoński.
Program rozpoczęto od dyskusji na temat szczepień w Polsce, które mają ruszyć już od nowego roku:

- Jestem zdania, że lepiej niczego nikomu nie nakazywać. Jako Polacy mamy swój charakter i wiem, że jeżeli czegoś się nakazuje, to skutek jest odwrotny - mówił Adam Andruszkiewicz.

O sytuacji w Platformie Obywatelskiej dyskutowano w dalszej części programu. Głos zabrał poseł Dyduch, który mówił o "pisaniu palcem po wodzie":

- Nie mam zaufania do PO, trzeba mieć swoją drogę i swoją opinię. Nie jestem przekonany do współpracy naszej opcji z panem Budką i resztą jego formacji - skomentował.

W drugiej części programu profesorowie Paruch i Jabłoński rozmawiali o przyszłości wyborczej opozycji:

- Jedyną siłą, która jest w stanie namieszać to ruchy młodzieżowe o przekonaniach radykalnych - mówił prof. Jabłoński.

Dodał, że właśnie dlatego Platforma Obywatelska chce stworzyć koalicję z Lewicą, bo w niej upatruje potencjał do działań, a przede wszystkim do wygranej.

W kwestii ruchów eksperci poruszyli temat ruchu Szymona Hołowni, który w sondażach wyborczych znajduje się w ostatnim czasie na trzeciej pozycji:

- Ruch Hołowni nie zjednał sobie jeszcze sympatii żadnych mediów. Na razie słychać o rozmowach z PSL-em, ale to może tylko poskutkować spadkiem poparcia - mówił prof. Paruch.

Ostatnim gościem Katarzyny Gójskiej był prof. Włodzimierz Gut, który mówił o procesie lęku przed szczepionką:

- Specjaliści znają się na tym, co robią. Jeżeli coś dostało zgodę na użytek w przestrzeni publicznej, to nie ma podstaw do obaw - mówił wirusolog jednocześnie podkreślając, że zaszczepienie się będzie teraz bardzo rozsądną decyzją.

Źródło: TV Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze