Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Analityk defence24.pl: Rosja za pomocą wojny gazowej chce złamać Ukrainę

mk 18:07 10 września 2014
Piotr Maciążek, defence24.pltelewizja republika
– Rosja za pomocą wojny gazowej chce złamać Ukrainę i wszystko wskazuje na to, że jej się to uda – mówił na antenie Telewizja Republika Piotr Maciążek. W ten sposób analityk portalu defence24.pl odniósł się do redukcji dostaw rosyjskiego gazu.

– Redukcja dostaw gazu do Polski powoduje, że Polska nie ma nadwyżek tego surowca i nie może go przesyłać na Ukrainę. Rosja wyraźnie wywiera presję energetyczną na Ukrainę – wyjaśniał analityk portalu defence24.pl.

Zdaniem Maciążka zaistniała sytuacja powoduje, że zagrożone jest działanie ukraińskiej gospodarki. – Ukraina niestety nie może zrobić wiele. Bardzo prawdopodobne, że zima w tym kraju będzie wyjątkowo ciężka – stwierdził. – Rosja za pomocą wojny gazowej chce złamać Ukrainę i wszystko wskazuje na to, że jej się to uda – podkreślał analityk defence24.pl.

Piotr Maciążek zaznaczył również, że Polska jest „w trochę lepszej sytuacji, bo pobieramy rosyjski gaz przez Białoruś”. – Wydobywamy również swój gaz i mamy pełne magazyny. Poza tym niewyobrażalne, żeby Rosja zdecydowała się na wstrzymanie gazu dla Polski, bo to ugodzi również w Niemców – wyjaśniał.

 

Źródło: telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze