Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Anacki: Mamy wielu wybitnych specjalistów w resorcie zdrowia

D.Z. 16:11 19 sierpnia 2020
Robert Anacki, Wiceprezes Porozumienia
Gościem Marcina Bąka w programie Republika Po Południu był dziś Wiceprezes Porozumienia, Robert Anacki. Głównym tematem rozmowy stała się rezygnacja Łukasza Szumowskiego ze stanowiska Ministra zdrowia.

Wczorajszym wydarzeniem dnia była niewątpliwie dymisja Ministra Zdrowia, Łukasza Szumowskiego.

-Trzeba przede wszystkim wysłuchać Ministra Szumowskiego, który złożył deklarację i przedstawił argumenty. Argumenty, które według mnie  słuszne. Była to jedna z najdłuższych ministerialnych dróg Pana Szumowskiego.

Na zarzut o unikanie odpowiedzialności przez Szumowskiego, Anacki odpowiedział w sposób jednoznaczny

-Minister Szumowski mógł podać się do dymisji przed pandemią. Jakby to była ucieczka, to mogłaby nastąpić znacznie wcześniej. Przez cały ten czas obciążenie, włącznie z całą tą krytyka ze strony społeczeństwa, było bardzo duże.

-Pamiętajmy, że Szumowski jest lekarzem i dla niego nie liczy się statystyka. Patrząc jednak na to, jak wychodzimy z kryzysu, wypadamy wyśmienicie, na tle takich potężnych gospodarek jak np. Niemcy.

Odniósł się również do kwestii powołania nowego ministra

-Mamy w resorcie zdrowia wielu wybitnych specjalistów. Na liście kandydatów znalazł się m.in: Wojciech Maksymowicz i Andrzej Sośnierz. Plany tego drugiego bardzo mi odpowiadają. Jego strategie wpisują się w te wdrożone w Singapurze czy Korei, gdzie te wskaźniki zachowań  znacznie niższe. Sośnierz jest wieloletnim członkiem naszej partii, widzę go na czele resortu. Ale o tym zdecyduje Pan Premier, który na pewno podejmie dobrą decyzję.

 

Źródło: TV Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze