Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Amerykańskie wojsko ogranicza podróże do Włoch i Korei Południowej

M.N. 16:35 8 marca 2020
Zdjęcie ilustracyjne / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
Dowództwo sił zbrojnych USA podjęło decyzję o ograniczeniu podróży żołnierzy do i z Włoch oraz Korei Południowej ze względu na epidemię koronawirusa - poinformowała agencję Reutera w niedzielę rzeczniczka wojsk amerykańskich.

Podkreśliła, że ograniczenie dotyczy żołnierzy, którzy mieli wyruszyć z Włoch i Korei Południowej do innych miejsc, w tym w celach edukacyjnych.

Dowództwo zdecydowała także, że zagraniczni studenci z krajów, wobec których amerykańskie Centra Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) wydały alerty o poziomie 2 i wyższym, nie wezmą udziału w zaplanowanych ćwiczeniach, wymianach i wizytach. Jak podaje Reuters, do tej grupy zaliczane są Japonia, Chiny, Iran, Korea Południowa i Włochy.

W sobotę u dwóch kolejnych członków personelu wojskowego USA - marynarza we Włoszech i żołnierza piechoty morskiej w Wirginii - potwierdzono zakażenie koronawirusem. Wcześniej odnotowano też obecność wirusa u amerykańskiego żołnierza w Korei Południowej.

 

Tymczasem immunolog Anthony Fauci z instytucji rządowej pod nazwą Narodowe Instytuty Zdrowia (NIH) powiedział w niedzielę w telewizji NBC, że Amerykanie powinni zastanowić się nad unikaniem zgromadzeń.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze