Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Amerykańskie media zwróciły uwagę na „Fort Trump”

PR 9:59 19 września 2018
twitter.com/realDonaldTrump
Informując o wizycie prezydenta Andrzeja Dudy w Białym Domu amerykańskie media odnotowują propozycję stworzenia stałej bazy wojsk amerykańskich w Polsce i nazwania jej "Fort Trump". Według ministra spraw zagranicznych Jacka Czaputowicza nadanie takiej nazwy podkreśliłoby rolę jaką obecny prezydent USA odegrałby w jej stworzeniu.

O nazwaniu stałej bazy wojsk amerykańskich "Fort Trump" prezydent Andrzej Duda mówił w Białym Domu trzykrotnie - podczas spotkania w Gabinecie Owalnym, w czasie rozmów delegacji obu krajów oraz na wspólnej konferencji prasowej z prezydentem Trumpem.

- Uśmiechałem się do Pana Prezydenta, że chciałbym żeby udało nam się w Polsce stworzyć stałą bazę amerykańską, którą nazwiemy "Fort Trump" - mówił prezydent Duda.

Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz powiedział później, że propozycja prezydenta Dudy miała charakter personalnego akcentu w rozmowach na temat stałej obecności wojsk USA w Polsce.

- Byłem świadkiem jak prezydent przedstawiał te propozycję. Odwołał się wtedy do tradycji nazywania fortów amerykańskich. Myślę, że to personalny przyjemny aspekt - tłumaczył szef polskiej dyplomacji.

Minister nie odpowiedział wprost na pytanie czy propozycja nazwy "Fort Trump" została złożona na serio czy jako żart. Przyznał jednak, że była ona dyskutowana podczas przygotowań do wizyty.

- Chodzi o wskazanie znaczenia prezydenta Trumpa dla zaangażowania w bezpieczeństwo polski - wyjaśnił szef polskiej dyplomacji. 

O propozycji utworzenia "Fort Trump" poinformowało wiele amerykańskich mediów. Dziennik Washington Post nazwał ją nową taktyką Polski dla pozyskania stałej bazy wojsk USA.

 

Źródło: IAR, media

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.167/1) - SKĄD KWAŚNIEWSCY MAJĄ MILIONY?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze