Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Amerykański Departamet Stanu alarmuje: Rosja zwiększa swe ataki na suwerenność i terytorialną integralność Ukrainy

PR 10:10 25 kwietnia 2019
pixabay
Amerykański resort spraw zagranicznych wydał oświadczenie, w którym skrytykował decyzję Kremla ws. uproszczonej procedury przyznawania rosyjskiego obywatelstwa mieszkańcom kontrolowanych przez Rosję regionów na wschodzie Ukrainy. Działanie określił jako "skrajnie prowokacyjne".

W środę prezydent Władimir Putin podpisał dekret o uproszczonym trybie uzyskiwania obywatelstwa Rosji przez mieszkańców tzw. republik ludowych - Ługańskiej i Donieckiej - powołanych przez prorosyjskich separatystów w ukraińskim Donbasie, określając ten krok jako podyktowany racjami "humanitarnymi". 

Do dekretu odniósł się w specjalnym komunikacie Departamentu Stanu USA. Napisano, że skrócenie procedury przyznawania rosyjskiego obywatelstwa mieszkańcom kontrolowanych przez separatystów regionów wschodniej Ukrainy może przeszkodzić w realizacji porozumień mińskich.

 - Poprzez tę skrajnie prowokacyjną akcję Rosja zwiększa swe ataki na suwerenność i terytorialną integralność Ukrainy - wskazano w komunikacie.


Decyzję Moskwy o uproszczonym trybie uzyskiwania obywatelstwa Rosji przez mieszkańców tzw. republik ludowych w ukraińskim Donbasie potępili także wcześniej czołowi politycy ukraińscy, w tym - ustępujący prezydent Ukrainy Petro Poroszenko oraz prezydent-elekt Wołodymyr Zełenski.

 

 

Źródło: twitter, media

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.167/1) - SKĄD KWAŚNIEWSCY MAJĄ MILIONY?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze