Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Amerykańska Izba Reprezentantów apeluje o sprzeciw wobec budowy Nord Stream 2. Będą sankcje?

PR 11:35 12 grudnia 2018
twitter
Izba Reprezentantów amerykańskiego Kongresu uchwaliła we wtorek rezolucję, wzywającą rządy państw europejskich do sprzeciwienia się budowie gazociągu Nord Stream 2. Politycy opowiedzieli się za nałożeniem przez USA sankcji w związku z tą inwestycją.

 

- Nord Stream 2 to drastyczny krok wstecz dla europejskiego bezpieczeństwa energetycznego i interesów Stanów Zjednoczonych – głosi przyjęta rezolucja.

Izba wezwała europejskie rządy do odrzucenia projektu, a amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa do wykorzystania dostępnych środków do wspierania europejskiego bezpieczeństwa energetycznego poprzez politykę dywersyfikacji, by zmniejszać zależność od Federacji Rosyjskiej.

Izba Reprezentantów opowiedziała się również za nałożeniem przez USA sankcji w związku z Nord Stream 2.


- Nord Stream 2 zwiększy rosyjską kontrolę nad europejskim rynkiem energetycznym - czytamy w rezolucji.

Budowany od kilku miesięcy Nord Stream 2 jest wspólnym przedsięwzięciem rosyjskiego Gazpromu oraz pięciu zachodnich firm energetycznych - austriackiej OMV, niemieckich BASF-Wintershall i Uniper (wydzielona z E.On), francuskiej Engie i brytyjsko-holenderskiej Royal Dutch Shell. Gazociąg ma prowadzić po dnie Morza Bałtyckiego z Rosji do Niemiec.

 

Źródło: IAR, Twitter

Wczytuję ocenę...


OTWARTYM TEKSTEM (ODC.210) - JAROSŁAW PAPIS - PRZYJAŹŃ POLSKO-ŻYDOWSKA JEST MOŻLIWA, ALE ...
Wczytuję komentarze...
Najnowsze