Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Amerykańscy senatorowie przeciwko Nord Stream 2

PR 7:48 16 marca 2018
twitter
39 amerykańskich senatorów z obu partii politycznych wyraziło zdecydowany sprzeciw wobec Nord Stream 2. Do szefów resortów skarbu i dyplomacji, senatorowie wystosowali list, w którym wezwali do zablokowania budowy gazociągu poprzez nałożenie sankcji na firmy uczestniczące w projekcje.

Senatorowie, którzy wystosowali list, określają Nord Stream 2 mianem katastrofalnego projektu i stwierdzają, że nie powinien zostać zbudowany.

- Gazociąg prowadzący z Rosji przez Bałtyk do Niemiec sprawi, że sojusznicy Stanów Zjednoczonych w Europie będą bardziej podatni na przymus i szkodliwe wpływy Moskwy - napisali w liście do sekretarza skarbu Stevena Mnuchina i zastępcy sekretarza stanu Johna Sullivana. 


Amerykańscy senatorowie twierdzą, że budowa gazociągu będzie krokiem wstecz na drodze do dywersyfikacji dostaw energii do Europy. Ich zdaniem zbudowanie omijającego Ukrainę Nord Stream 2 usunie jeden z głównych powodów, dla których Rosja nie decyduje się na wojnę na pełną skalę we wschodniej Ukrainie.

Autorzy listu wzywają rząd Donalda Trumpa, by wykorzystał wszelkie dostępne środki, w tym sankcje.

Uchwalona w połowie zeszłego roku przez Kongres ustawa, daje Donaldowi Trumpowi możliwość nałożenia sankcji na europejskie firmy biorące udział w projekcie Nord Stream 2, co mogłoby doprowadzić do zablokowania budowy gazociągu. Prezydent USA dotychczas nie zdecydował się jednak na ten krok.

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze