Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ambasador Izraela: Jan Paweł II przełamał wiele stereotypów między judaizmem a chrześcijaństwem

ASy 8:50 16 sierpnia 2020
Ambasador IzraelaWikimedia
Alexander Ben Zvi, ambasador Izraela w Polsce powiedział, że Jan Paweł II był jednym z najważniejszych papieży, którzy działali na rzecz dialogu międzyreligijnego.

Ambasador zaznaczył, że polski papież zrobił bardzo dużo w kwestii przełamywania stereotypów, szczególnie w dialogu chrześcijańsko-żydowskiego.

- Od momentu wypowiedzenia przez niego słów, że Żydzi są starszymi braćmi w wierze nastąpiło przełamanie wielu uprzedzeń. Rozpoczął się dialog z judaizmem.

Ben Zvi przypomniał, że wielu w Izraelu do dziś pamięta wizytę polskiego papieża w tym kraju w 2000 roku.

- To było ważne wydarzenie. W telewizji odbywała się transmisja na żywo, został wydany nawet specjalny znaczek pocztowy. Jego wystąpienia były szeroko komentowane i dobrze przyjmowane. Pamięć o nim jest w Izraelu bardzo silna – powiedział.

Ambasador skomentował powstanie Parku Pamięci Narodowej w Toruniu, który upamiętnia Polaków ratujących Żydów w okresie II wojny.

- To bardzo ważna inicjatywa dla naszych krajów. Istotne jest także to, że park upamiętnia również Holokaust. Nie możemy dopuścić, by znowu się ta tragedia powtórzyła.Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze