Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ambasador Chin w Izraelu znaleziony martwy

kb 10:37 17 maja 2020
Ambasador Chin w Izraelu 57-letni Du Wei został odnaleziony martwy w swoim domu na przedmieściach Tel-Awiwu – poinformowała tamtejsza policja, którą cytuje Agencja Reutera. Nie poinformowano o przyczynie zgonu dyplomaty.

– W ramach zwykłej procedury na miejscu przebywają jednostki policji – powiedział rzecznik policji, cytowany przez Reutera.

 

Izraelska telewizja Kanał 12, powołując się na anonimowych ratowników medycznych, przekazała, że początkowe sygnały wskazują, że dyplomata zmarł we śnie z przyczyn naturalnych.

Ambasador Du został mianowany wysłannikiem Pekinu w Izraelu w lutym br. w samym środku pandemii koronawirusa – zauważa AP. Wcześniej był ambasadorem ChRL na Ukrainie. Zostawił żonę i syna, którzy nie byli z nim w Izraelu. AP zwraca uwagę, że Izrael ma dobre stosunki z Chinami.

 

Śmierć ambasadora nastąpiła zaledwie dwa dni po tym, jak potępił on komentarze odwiedzającego Izrael sekretarza stanu USA Mike'a Pompeo, który skrytykował chińskie inwestycje w Izraelu i oskarżył Pekin o ukrywanie informacji o epidemii koronawirusa – zauważa AP.

Źródło: Reuters, media

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze