Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ambasada RP w Waszyngtonie przypomina, że obozy koncentracyjne w Polsce wznosili niemieccy naziści | ZOBACZ FILM

EmaPob 10:45 25 stycznia 2017
Screen Youtube.com
Ambasada RP w Waszyngtonie stworzyła specjalny film, który przypomina o niemieckich obozach koncentracyjnych w Polsce. Polscy dyplomaci chcą w ten sposób przypomnieć, że mówienie o „polskich obozach śmierci” jest kłamstwem.

"Słowa mają znaczenie. Pamiętaj, by używać prawidłowych pojęć: niemieckie nazistowskie obozy koncentracyjne” – słyszymy w najnowszej produkcji ambasady RP w Waszyngtonie, która ma na celu przypomnienie, że twórcami obozów koncentracyjnych w Polsce byli naziści, a nie Polacy.

Kłamliwe określenie

Przypomnijmy, że temat kłamliwego określenia "polskie obozy zagłady" powrócił, kiedy Karol Tendera, który jest byłym więźniem niemieckiego obozu zagłady Auschwitz wygrał proces z niemiecką stacją zdf.

Mężczyzna domagał się przeprosin za to, że w lipcu 2013 r. w zapowiedzi filmu dokumentalnego zdf.de posłużyło się sformułowaniem „polskie obozy zagłady Majdanek i Auschwitz”. Opis został zmieniony po interwencji dyplomatycznej. Karol Tendera złożył jednak pozew na stację ZDF, ponieważ w jego ocenie publikacja naruszyła jego poczucie przynależności narodowej i godność narodową. Tendera proces wygrał. 

 

 


Źródło: wprost.pl, youtube.com

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze