Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ambasada Izraela potępia atak na polskiego ambasadora

PR 12:26 15 maja 2019
twitter
Na Twitterze Ambasady Izraela w Polsce pojawiło się oświadczenie w związku z atakiem na polskiego ambasadora w Tel Awiwie Marka Magierowskiego. - Stanowczo sprzeciwiam się i potępiam tego typu akty przemocy - oświadczyła Anna Azari. Rzecznik MSZ Izraela zapewnił o tym, że zapewnienie bezpieczeństwa dyblomatom jest sprawą priorytetową dla resortu.

 

 W związku z atakiem na polskiego ambasadora w Izraelu Marka Magierowskiego Anna Azari została dziś wezwana do MSZ.

- Rząd oczekuje ukarania sprawców ataku na ambasadora Polski w Izraelu Marka Magierowskiego - oświadczył w środę szef KPRM Michał Dworczyk.

- Z przykrością dowiedziałam się o wczorajszym incydencie w Izraelu, podczas którego zaatakowano polskiego Ambasadora pana Marka Magierowskiego. Stanowczo sprzeciwiam się i potępiam tego typu akty przemocy - oświadczyła Ambasador Anny Azari.

Pelna treść oświadczenia poniżej.

 ( Czytaj także:  Premier skomentował atak na Magierowskiego: to sytuacja niedopuszczalna. Nie ma naszej zgody na akty ksenofobii )
 

W odpowiedzi na twitt Mateusza Morawieckiego, który stwierdził, że rasistowski atak na polskiego ambasadora w Izraelu Marka Magierowskiego jest sytuacją niedopuszczalną i nie mazgody na jakiekolwiek akty ksenofobii, zarówno wobec dyplomatów, jak i pozostałych obywateli, odpowiedział rzecznik MSZ Izraela Emmanuel Nahshon. Poinformował, że Izrael wyraża pełną sympatię z polskim ambasadorem i jest zszokowane atakiem.

 - Dla nas to sprawa najwyższej wagi, ponieważ jesteśmy w pełni zaangażowani w bezpieczeństwo i ochronę dyplomatów - zapewnił Nahshon.

Czytaj także:

Anna Azari: Mieszkańcy Izraela czekają na rezultat prac Trybunału Konstytucyjnego

 

Źródło: twitter

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze