Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Alerty w wielu powiatach... Kilkumetrowe fale na Bałtyku. IMGW ostrzega!

M.N. 21:34 22 stycznia 2020
pixabay.com
Pogoda w najbliższych godzinach będzie stwarzać duże zagrożenie dla mieszkańców kilkudziesięciu powiatów. IMGW wydał ostrzeżenia drugiego stopnia dotyczące gwałtownego wzrostu stanu wód. Uważać muszą szczególnie mieszkańcy północnej i zachodniej Polski.

Pogoda w środę i w czwartek do godziny 9 będzie zagrażać osobom mieszkającym w pobliżu morza oraz rzek na ich końcowych odcinkach. W związku z silnym wiatrem wiejącym znad Bałtyku, wody w wielu rejonach mają przekroczyć stany ostrzegawcze, a nawet sięgać stanów alarmowych.

Taka sytuacja spodziewana jest na Żuławach, Zalewie Wiślanym i na zachodzie województwa warmińsko-mazurskiego. Na baczności powinni się też mieć mieszkańcy okolic Zalewu Szczecińskiego i ujścia Odry - tam też woda może przekraczać stany alarmowe - informuje IMGW.

Biuro Prognoz Hydrologicznych Instytutu wydało w środę alert hydrologiczny drugiego stopnia dla wspomnianych rejonów. Synoptycy ostrzegają też przed wysokimi falami na Bałtyku. Mają one sięgać nawet 6 metrów wysokości. W porywach północno-zachodni wiatr może osiągnąć nawet 8 stopni w skali Beauforta.

 

Źródło: wp.pl, IMGW

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.168/1) - KTO ZNALAZŁ SIĘ NA CELOWNIKU TĘCZOWYCH TERRORYSTÓW?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze