Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Alert! Na Śląsku grasuje puma?

M.N. 17:17 23 października 2019
Wikimedia Commons
Urząd Gminy Chełm Śląski ostrzega mieszkańców przed pumą. Alarm został podniesiony po tym, jak policja otrzymała sygnał o zauważeniu zwierzęcia przypominającego tego drapieżnika.

"21 października do Urzędu Gminy wpłynęła informacja z Komendy Powiatowej Policji w Bieruniu, iż 10 października w Małym Chełmie jeden z mieszkańców zauważył duże zwierzę przypominające pumę. O zdarzeniu zostało poinformowane m.in. Nadleśnictwo Katowice, Powiatowy inspektorat Weterynarii w Tychach oraz Koło Łowieckie „Łabędź”w Bieruniu.

W związku z tym, do czasu wyjaśnienia zdarzenia, zalecamy ostrożność przy wchodzeniu do lasów i poruszaniu się w przestrzeniach otwartych ( łąki,pola).

W razie zaobserwowania zwierzęcia prosimy o kontakt z numerem alarmowym 112" - czytamy na stronie Urzędu Gminy Chełm Ślaski. 

Warto zaznaczyć, ze to nie pierwsze takie ostrzeżenie, wydane przez władze samorządowe w tej części Górnego Śląska. Pod koniec września podobny alert wystosował ratusz w Pszczynie. Wówczas pumę miano widzieć w pobliskiej miejscowości Piasek.

Źródło: Urząd Gminy Chełm Śląski, fakt.pl, portalsamorzadowy.pl, media

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze