Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Aleksander Hall i prof. Samsonowicz rezygnują z Kapituły Orderu Orła Białego. Powodem ułaskawienie Kamińskiego

kg 13:58 24 listopada 2015
prezydent.pl
Jak informuje "Gazeta Wyborcza", Aleksander Hall oraz profesor Henryk Samsonowicz zrezygnowali z członkostwa w Kapitule Orderu Orła Białego. Obaj zainteresowani potwierdzili, że decyzja ta jest protestem wobec ułaskawienia byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego przez prezydenta Andrzeja Dudę.

– Pismo napisaliśmy wspólnie 18 listopada, a do pana prezydenta złożyliśmy je 23 listopada. Swoją rezygnację z członkostwa w kapitule uzasadniliśmy podważaniem przez pana prezydenta zasad niezawisłości władzy sądowniczej. Jednak o wiele bardziej istotne były nie prawne, ale merytoryczne przesłanki tej decyzji. Ministrowie pana prezydenta stwierdzili, że ułaskawiono "kryształowego człowieka", ja jednak obserwowałem działania CBA m.in. w Sopocie ws. oskarżenia prezydenta miasta Jacka Karnowskiego i mam zupełnie przeciwne wrażenia – powiedział Aleksander Hall.

Hall był niedawno sekretarzem kapituły. Obaj politycy to znani działacze opozycyjni i ministrowie w rządzie Tadeusza Mazowieckiego. Order Orła Białego to najwyższe i najstarsze polskie odznaczenie.

Źródło: wyborcza.pl, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


DZIENNIKARSKI POKER (STANKOWSKI) - JACEK OZDOBA (PIS) - SCHETYNA DOPROWADZIŁ JACHIRĘ DO SEJMU
Wczytuję komentarze...
Najnowsze