Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Alarm w NASA. Asteroida Bennu leci w stronę Ziemi i może wejść na kurs kolizyjny

M.N. 21:47 15 marca 2018
Twitter
Bennu to monstrualna kosmiczna skała, która leci w stronę naszej planety. Początkowo uważano, że minie nas w bliskiej odległości. Teraz jednak NASA ostrzega, że Bennu ostatecznie uderzy w Ziemię - podaje "Express".

– Jeśli obiekt zagrażający Ziemi będzie wystarczająco mały i wykryjemy go w odpowiednim momencie, będziemy mogli go zniszczyć - tłumaczy BuzzFeedowi David Dearborn z Lawrence Livermore National Laboratory.

Mamy jednak jeszcze sporo czasu, bo możliwe "spotkanie" będzie miało miejsce dopiero za 120 lat. Amerykanie mówią o statku kosmicznym, który może zniszczyć skałę. Jak podaje "Express" tak brzmi oficjalny plan naukowców z USA.

Według prognoz naukowców może uderzyć w Ziemię w 2135 roku. Prawdopodobieństwo, że ten scenariusz się sprawdzi, to 1:2700. Dla porównania, szansa trafienia "szóstki" w Lotto to 1 do 13 983 816.

Na razie asteroida krąży na orbicie oddalonej od Ziemi o 86 milionów kilometrów. Bennu cały czas zbliża się do naszej planety. Planetoida będzie miała kilka okazji, by zderzyć się z Ziemią, jednak naukowcy oceniają to jako mało realne.


Źródło: onet.pl, o2.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze