Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Aktywny senior? Prawda? Czy fałsz?

sm 8:24 6 października 2018
W poniedziałek, 1 października obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. O tym, że Europa się starzeje to już wiemy. To, że za około kilku lat przewiduje się, że osoby powyżej 60-tego tego roku życia będą stanowić aż jedną trzecią społeczeństwa Europy, to też już mniej- więcej wiemy. Z tych danych wynika, że już za 20 lat może być nas , dorosłych, nieaktywnych zawodowo, więcej niż osób pracujących. I właśnie ta zwiększająca się liczba osób w wieku dojrzałym, i żyjących 20-cia, 30-ści i więcej lat po zakończeniu kariery zawodowej, może być wyzwanie dla nas wszystkich, bo co dalej? A może nie dla wszystkich?

Jak sobie radzić z mijającym czasem? Czy wiek senioralny , to wiek w którym wszystko już za nami? To w ogromnej mierze zależy od nas samych. W publikacjach naukowych jest napisane:

„Podstawowym zadaniem człowieka starszego jest przystosowanie się do zmieniających się warunków życia i modyfikowanie ich do własnych zmieniających się z wiekiem potrzeb”.

Te potrzeby, to między innymi potrzeba zachowania jak najdłużej zdrowia fizycznego i psychicznego, potrzeba bezpieczeństwa i przynależności społecznej, potrzeba aktywności, ale i potrzeba przyjaźni i miłości.

Jak sobie pomóc , by te potrzeby jak najlepiej zaspokoić? Może zacznijmy os tego, że trzeba przede wszystkim chcieć. To jak się zachęcić?

O tym już w najbliższym programie ZDROWIE NA ŚNIADANIE w sobotę o godzinie 9.35 i w powtórce programu, w niedzielę o godzinie 10.10.

 

 

 

 

 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze