Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Aktualna sytuacja w Polsce z koronawirusem. Lista powiatów z zaostrzonym rygorem

ASy 16:42 22 sierpnia 2020
Niektóre miasta i powiaty z powodu rozwoju epidemii mogą wkrótce trafić na listę o zaostrzonym rygorzePixabay
Nowa lista powiatów została opublikowana dziś przez Ministerstwo Zdrowia. Dziś zarejestrowano w Polsce 900 nowych przypadków zakażenia. Zmarło 13 osób.

Obecnie w strefie czerwonej znajduje się 7 powiatów: nowosądecki, miasto Nowy Sącz, nowotarski, wieluński, rybnicki, miasto Rybnik i lipski. Natomiast w strefie żółtej, o obostrzeniach łagodniejszych znalazło się 12 powiatów: tatrzański, jarosławski, przemyski, pszczyński, ostrzeszowski, ostrowski, pajęczański, łowicki, radziejowski oraz miasta: Ruda Śląska, Biała Podlaska i Żory.

Niektóre miasta i powiaty z powodu rozwoju epidemii mogą wkrótce trafić na listę o zaostrzonym rygorze sanitarnym. Na razie takie ostrzeżenia wydano dla Krakowa, Katowic i Koszalina, oraz powiatom: otwockiemu, puckiemu, wołomińskiemu i starogardzkiemu.

Przypomnijmy, że w strefie czerwonej, poza obowiązkiem noszenia masek w przestrzeni publicznej zamknięte są wesołe miasteczka i sanatoria. Zmniejszone są też limity liczby osób w transporcie publicznym, w kościołach, kinach i restauracjach oraz na siłowniach, weselach, pogrzebach i spotkaniach rodzinnych.

W strefie żółtej ograniczenia są mniejsze i dotyczą głównie limitów osób uczestniczących w wydarzeniach kulturalnych i sportowych oraz znajdujących się w kinach i restauracjach oraz na weselach i spotkaniach rodzinnych.

W całym kraju bez zmian można korzystać z transportu lotniczego, usług hotelarskich, salonów fryzjerskich i kosmetycznych oraz basenów.

 

Źródło: polskieradio24.pl, Twitter

Wczytuję ocenę...
TAGI:


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze