Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

[Aktualizacja 16:40] Wypadek Bogusławice: 32 osoby ranne. Apel o korytarz życia na drodze

RO 15:15 2 lipca 2020
Początek akcji ratowniczej. Fot. Rafał Cieślak (PHU Fire-Wear /MRCieslak.pl)
W miejscowości Bogusławice koło Częstochowy na DK1 doszło do zderzenia dwóch ciężarówek i autokaru, w którym mogło jechać nawet 40 osób. Jedna z ciężarówek zapaliła się.

Stan kilku osób może być poważny. Na miejsce dotarły już śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Wstępne informacje mówią o niemal 30 rannych osobach

Jak informuje reporter RMF FM, na miejsce wypadku wysłane zostały cztery śmigłowce. Wystartowały z Warszawy, Łodzi, Ostrowa Wielkopolskiego i Opola.

Dyspozytorzy LPR nie mają jeszcze potwierdzonych informacji na temat stanu rannych osób. Z pierwszych informacji, które otrzymali, wynika, że w autokarze jechało około 40 podróżnych.

Poszkodowani pasażerowie w większości o własnych siłach opuścili autokar. Pozostali zostali ewakuowani. To prawdopodobnie cudzoziemcy - obywatele Ukrainy, którzy jechali w stronę SłupskaKierowca autokaru był zakleszczony w pojeździe, lecz udało się go już wydostać.

Do wypadku doszło na pasach w stronę Warszawy. To remontowany i zwężony odcinek DK1. Trasa jest całkowicie zablokowana.

 

 

 

Jedna z ciężarówek, która brała udział w wypadku i zapaliła się przewoziła niebezpieczne substancje. Nie wiadomo jednak jakie, ponieważ spłonęły dokumenty przewozowe.

 

Jeden ze śmigłowców LPR został wysłany z pacjentem do szpitala w Łodzi. Na miejscu wypadku trwa badanie innych pacjentów, którzy na pokładach maszyn LPR polecą do kolejnych placówek.

 

Najciężej ranni trafią do szpitali specjalistycznych na pokładach śmigłowców , po to, żeby nie blokować najbliższych szpitali dla karetek - powiedziała Justyna Sochacka z LPR.

Sytuacja po wypadku na dk 1 w Bogusławicach jest opanowana. Apelujemy do kierowców znajdujących się na zablokowanej trasie  o cierpliwość oraz o tworzenie korytarza życia i umożliwienie dojazdu na miejsce karetkom  - powiedział przed godziną 16 wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Według jego informacji w wyniku zderzenia autokaru i dwóch ciężarówek poszkodowane zostały 32 osoby, w tym 8 z nich trafiło do szpitala.

Osoby, które zakwalifikowano w czasie triażu z czerwonym kodem - czyli przypadki ciężkie - są przytomne - zaznaczył wiceszef resortu zdrowia.

Po wypadku trasa jest zablokowana. Policja kieruje na objazdy drogą krajową 91.

Kierowcy, którzy utknęli w korkach, mogą ominąć miejsce wypadku jadąc z Częstochowy w kierunku Piotrkowa DK 91 i podobnie w przeciwnym kierunku.

 

Źródło: RMF24, Remiza.pl, TVP Info

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze