Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Akt ratyfikujący porozumienie o rozwoju śródlądowych dróg wodnych z podpisem prezydenta

lml 12:45 6 marca 2017
twitter.com/prezydentpl
– Bardzo się cieszę, że po wielu rozmowach i przygotowaniach mogliśmy dokonać ratyfikacji tego niezwykle ważnego porozumienia. To porozumienie ma nas wprowadzić do europejskiej wspólnoty transportu wodnego – powiedział prezydent Andrzej Duda w Pałacu Prezydenckim, gdzie podpisał ratyfikację dotyczącą Europejskiego porozumienia o głównych śródlądowych drogach wodnych o znaczeniu międzynarodowym.

W uroczystości wzięli też udział m.in. Szef Kancelarii Prezydenta RP Małgorzata Sadurska, Szef Gabinetu Prezydenta Adam Kwiatkowski oraz Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha.  

– Transport wodny spogląda w przyszłość – jego rozwój to wielkie zadanie, ale zyski będą kilkukrotnie większe niż koszty. (...) Jeśli Polska ma być państwem nowoczesnym, to to zadanie jest konieczne do wykonania – mówił prezydent.

– Bardzo się cieszę, że po wielu rozmowach i przygotowaniach mogliśmy dokonać ratyfikacji tego niezwykle ważnego porozumienia. To porozumienie ma nas wprowadzić do europejskiej wspólnoty transportu wodnego – podkreślił Andrzej Duda.

Konwencja AGN to podstawowy dokument, wskazujący na kierunki rozwoju sieci dróg wodnych śródlądowych w Europie. Jego celem jest m. in. wprowadzenie ram prawnych, które ustalą skoordynowany plan dla rozwoju i budowy sieci śródlądowych dróg wodnych o międzynarodowym znaczeniu, opartej o uzgodnione parametry infrastrukturalne i eksploatacyjne.

Źródło: TVP Info, prezydent.pl, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...
TAGI:


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze