Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Akademia Sztuki Wojennej zamiast Akademii Obrony Narodowej. MON szykuje zmiany

ap 10:22 25 marca 2016
Wikipedia/Wusia69/CC BY-SA 3.0
Ministerstwo Obrony Narodowej przygotowuje projekt ustawy, którego celem jest zastąpienie Akademii Obrony Narodowej Akademią Sztuki Wojennej. Okazuje się, że wczorajsza nominacja ppłk. Ryszarda Parafianowicza na stanowisko rektora-komendanta AON to dopiero początek zmian, które mają być wdrażane od października.

Jak informuje portal rmf24.pl, którego dziennikarz dotarł do projektu ustawy, zmianie ma ulec nie tylko nazwa, ale cała oferta dydaktyczna. Sukcesywnie ma zmieniać się także kształt wydziałów uczelni. "W miejsce dzisiejszych 10 kierunków studiów - choćby ekonomiki obronności czy zarządzania - mają pojawić się trzy główne - studiów strategicznych, studiów wschodnich oraz badań nad terroryzmem" – czytamy na portalu.

Akademia Sztuki Wojskowej ma pełnić rolę ośrodka eksperckiego prowadzącego badania nad sytuacją geopolityczną i militarną w wybranych częściach świata. Wśród pomysłów jest powołanie elitarnej katedry, która miałaby się zająć badaniami nad terroryzmem islamskim. Z kolei Polska Zbrojna podkreśla, że zadaniem nowo powstałej uczelni wojskowej będzie również „kształcenie osób cywilnych w dziedzinie bezpieczeństwa narodowego i obronności państwa, w szczególności na potrzeby administracji centralnej i samorządu terytorialnego”.

Celem wprowadzanych zmian ma być m.in doprowadzenie do zmniejszenia liczby studentów cywilnych przyjmowanych do uczelni wojskowej.

Zdaniem dziennikarza RMF FM, wdrożenie zmian doprowadzi de facto do czystek kadrowych.

Źródło: rmf24.pl, polska zbrojna

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze