Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Akademia im. św. Jana Pawła II w Mińsku

mg 9:27 27 września 2014
SXC.HU
Teologiczna akademia im. św. Jana Pawła II została założona w Mińsku – poinformowała Konferencji Episkopatu Białorusi na swojej stronie internetowej.

Statut uczelni został przyjęty na nadzwyczajnym posiedzeniu Konferencji Episkopatu Białorusi. Jej głównym celem będzie przygotowanie specjalistów z wyższym wykształceniem różnych szczebli oraz pracowników naukowych, w tym duchownych, o najwyższych kwalifikacjach do prowadzenia działalności religijnej Kościoła katolickiego na Białorusi.

Uczelnia będzie kształcić studentów w dziedzinie teologii, biblistyki, prawa kanonicznego, historii, liturgiki, katechezy, filozofii, etyki, religioznawstwa, środków masowego przekazu, nauk społecznych i o rodzinie, języków obcych oraz innych dyscyplin zgodnych z normami i nauczaniem Kościoła katolickiego.

Jan Paweł II nigdy nie był na Białorusi, ale jest w tym kraju bardzo szanowany. W wielu parafiach katolickich postawiono mu pomniki.

Według szacunków metropolity mińsko-mohylewskiego abp. Tadeusza Kondrusiewicza katolicy stanowią około 15 proc. spośród około 9,5 mln mieszkańców Białorusi.

Źródło: pap, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze