Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Afera reprywatyzacyjna: CBA zatrzymało 8 osób, wśród nich 3 adwokatów. Mamy komunikat Okręgowej Rady Adwokackie

ds 15:23 11 maja 2017
Telewizja Republika
Agenci CBA zatrzymali dziś osiem osób, które mają związek z nieprawidłowościami przy warszawskiej reprywatyzacji. Wśród nich jest m.in. biznesmen, dwóch rzeczoznawców i trzech adwoaktów.

Funkcjonariusze Cetralnego Biura Antykorupcyjnego przeszukali podwarszawską rezydencję biznesmena – uchodzącego za jednego z bardziej znanych kupców roszczeń dekretowych do atrakcyjnych gruntów w stolicy – oraz mieszkania i kancelarie pozostałych zatrzymanych.

Jak czytamy w komunikacie CBA, zatrzymani zostaną przewiezieni do Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu i tam usłyszą zarzuty. Warszawska Delegatura CBA, pod nadzorem prokuratury, prowadzi już ponad 50 śledztw ws. tzw. dzikiej reprywatyzacji. 

Swoje oświadczenie dot. zatrzymanych adwoakatów wydała również Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie.

"W związku z dzisiejszymi zatrzymaniami warszawskich adwokatów Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie informuje, że środowisku warszawskich adwokatów zależy na wyjaśnieniu wszystkich nieprawidłowości związanych z reprywatyzacją warszawskich nieruchomości. Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie współpracuje w ramach swoich uprawnień z organami ścigania na każdym etapie prowadzonych postępowań. Przypominamy jednak o zasadzie domniemania niewinności i przestrzegamy przed pochopnymi ocenami zbudowanymi jedynie na podstawie fragmentów informacji pojawiających się w mediach" – czytamy na stronie ORA.

"Aktualnie trwają czynności przeszukania kancelarii adwokackich, które są prowadzone w obecności przedstawicieli Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie. Przypominamy, iż Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie jest ustawowo zobowiązana do zagwarantowania w takiej sytuacji obecności swojego przedstawiciela, aby w trakcie czynności przeszukania nie została naruszona tajemnica adwokacka lub tajemnica obrończa, służąca obywatelom" – pisze dalej Rada.

 

 

Źródło: Twitter/@CBA, ORA-Warszawa

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze