Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Adopcja przez pary homoseksualne? Prezydent Duda zabrał głos w sprawie

AS 10:33 4 lipca 2020
zdjęcie ilustracyjneKancelaria Prezydenta Twitter
Chcę, żeby ochrona dziecka, które znajduje się wyłącznie pod ochroną państwa, dlatego, że rodzice biologiczni są pozbawieni praw rodzicielskich, była w konstytucji doregulowana - powiedział w sobotę prezydent Andrzej Duda.

Prezydent Andrzej Duda podkreślił w sobotę w Szczawno-Zdroju (Dolnośląskie), że w polskiej konstytucji powinien wprost być zapis, że wykluczone jest przysposobienie lub adopcja dziecka przez osobę pozostającą w związku jednopłciowym. Zapowiedział, że w poniedziałek podpisze odpowiedni dokument wraz z prezydenckim projektem zmian w konstytucji.

 

Prezydent pytany, czy oczekuje deklaracji w tej sprawie od swojego konkurenta w wyborach prezydenckich Rafała Trzaskowskiego odpowiedział: "Nie oczekuję żadnej deklaracji ze strony mojego konkurenta dlatego, że ja prowadzę swoją kampanię wyborczą dla moich rodaków". "A poza tym uważam, że ważne elementy powinny zostać w naszym państwie uregulowane i zabezpieczone. I oczywiście mamy teraz kampanię, ale generalnie to jest przede wszystkim kwestia przyszłości i tego jaka Polska będzie w przyszłości i jakie wartości będę w Polsce rzeczywiście konstytucyjnie zabezpieczone" - powiedział Duda.

 

Według niego, obecna konstytucja jest pod tym względem "całkiem przyzwoicie napisana". "Jednoznacznie przesądza, że małżeństwo to związek mężczyzny i kobiety. Jednoznacznie przesądza o obowiązku ochrony rodziny ze strony państwa. I w związku z tym ja, kiedy mówię o tej ochronie rodziny i o prawach rodziców, to proponuję doregulować to na drodze zwykłej ustawowej" - podkreślił prezydent.

 

"Natomiast, jeśli chodzi o ochronę praw dziecka i tą szczególną sytuację, kiedy dziecko znajduje się pod rzeczywiście absolutną ochroną wyłącznie ze strony państwa dlatego, że jego rodzice biologiczni są pozbawieni praw rodzicielskich, to właśnie chcę, żeby ta ochrona była w pełni realizowana poprzez ten przepis, bo w tym zakresie konstytucja wymaga doregulowania" - powiedział Andrzej Duda. 

Źródło: pap

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze