Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Adamiak-Sroczyńska nowym rzecznikiem prasowym prezydenta Dudy

Cezary Gmyz 13:15 12 sierpnia 2015
Katarzyna Adamiak-SroczyńskaArchiwum prywatne/Jakub Szymczuk
Katarzyna Adamiak-Sroczyńska będzie rzecznikiem prasowym prezydenta Andrzeja Dudy – poinformował na swoim koncie twitterowym dziennikarz Telewizji Republika i Tygodnika "Do Rzeczy" Piotr Gociek.

40-letnia Katarzyna Adamiak-Sroczyńska jest absolwentką wydziału Politologii i Nauk Społecznych Uniwersytetu im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Karierę dziennikarską zaczynała w dzienniku „Życie” w latach ‘90. Była też w pierwszym zespole tworzącym dziennik Metro, gdzie objęła stanowisko szefa działu kultury.

W 2006 roku została starszym specjalistą ds. PR w III Programie Polskiego Radia. Z „Trójki” odeszła z odwołanym dyrektorem stacji Krzysztofem Skowrońskim. Razem z nim oraz Grzegorzem Wasowskim i Moniką Makowską-Wasowską współtworzyła „Radio Wnet".

Pełniła rolę zastępcy redaktora naczelnego „Radia Wnet" i redaktor naczelnej „Kuriera Wnet”. Była również członkiem zarządu „Spółdzielczych Mediów Wnet”. Po odejściu z grupy Wnet w listopadzie 2013, przez media przetoczyła się informacja, że "zamierza kandydować do europarlamentu z list SLD", która była wynikiem niezrozumienia żartu przez dziennikarza. Po odejściu z dziennikarstwa była wspólnikiem w firmie doradczej New Story razem z innym dziennikarzem Arturem Bazakiem.

Z mężem Wojciechem mają trójkę dzieci: Tosię, Mateusz i Zosię. – Pasjonuje mnie polityka i otaczający świat, poza tym bardzo lubię ludzi, bo bez tego nie mogłabym by dziennikarzem – mówi.

Katarzyna Adamiak-Sroczyńska posługuje się na Twitterze kontem @Katriks

Źródło: Do Rzeczy

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze