Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

ABW wystąpiło o wpisanie rosyjskiego neonazisty na listę osób niepożądanych w Polsce. Jest zawodowym kulturystą i liderem grupy neonazistowskiej

K.B. 16:51 20 listopada 2019
Przed obchodami Święta Niepodległości 11 listopada Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego wystąpiła o wpisanie Rosjanina Konstantina B. „Truvora” na listę osób niepożądanych w Polsce. Mężczyzna jest zawodowym kulturystą i liderem grupy neonazistowskiej.

Konstantin B. jest mistrzem Rosji, mistrzem Europy Wschodniej 2008, brązowym medalistą turnieju Mister Universe 2008 i wicemistrzem świata juniorów w 2009 r. Jak wynika z ustaleń ABW, jest on również liderem organizacji neonazistów i ekstremistów „Grupy Dziadka Mroza”.

Grupa działa w sposób typowy dla zorganizowanych grup przestępczych, a swoją postawę i silne powiązania z ruchem neonazistowskim B. podkreśla tatuażami m.in. ze swastyką. Rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych powiedział w środę, że według ABW Rosjanin utrzymuje kontakty m.in. z ruchami neonazistowskimi w Polsce i stara się promować ruch neonazistowski na terenie Unii Europejskiej.

– Według ustaleń ABW planował także wykorzystanie środowisk neonazistowskich w Polsce na rzecz niezgodnych z prawem działań, które miały być realizowane w naszym kraju – powiedział Żaryn.

Podał, że te wszystkie informacje były podstawą dla szefa ABW do wystąpienia do szefa Urzędu ds. Cudzoziemców z wnioskiem o umieszczenie B. w wykazie cudzoziemców, których pobyt na terytorium Polski jest niepożądany.

– W ocenie Agencji, nieskrępowana obecność Rosjanina na terytorium RP niesie ze sobą zagrożenie dla bezpieczeństwa i porządku publicznego, a także godzi w interes RP, w tym międzynarodowy wizerunek państwa – zaznaczył Żaryn.

Źródło: TVP Info, RMF24

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze