Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Absurdalne ceny hoteli w Rosji! Kibice rezygnują z wyjazdu

AS 20:20 28 maja 2018
wikimedia
Coraz więcej szwedzkich kibiców decyduje się na oddanie lub sprzedaż biletów na mecze Szwecji na piłkarskich mistrzostwach świata w Rosji. Informacja została podana przez szwedzkie media. Głównym powodem jest wzrost cen hoteli. Lokalne biura podróży podają, że podrożały one 7-10 razy.

– Podczas mundialu w Niemczech do tego kraju pojechało 50 tysięcy naszych kibiców. Podobnie było przed dwoma laty we Francji na mistrzostwach Europy. Tym razem żółto-niebieska fala raczej nie pojawi się na rosyjskich stadionach ze względu na drakońskie ceny wyjazdów - powiedział Magnus Karlsson, który od lat zajmuje się organizacją wycieczek piłkarskich.

Dodał, że do jego biura codziennie dzwonią kibice, którzy chcą odsprzedać bilety i odwołać podróż.  Tłumaczą, że jest to dla nich finansowa katastrofa.

– Sytuacja jest tak dramatyczna, że w stosunku do MŚ w Niemczech nie mamy nawet 10 procent klientów - podkreślił. 

Karlsson na łamach dziennika "Goeteborgs Post" napisał, że rosyjscy hotelarze podnieśli ceny w sposób "brutalny i nie do przyjęcia dla cywilizowanego świata".

– Chodzi przede wszystkim o tańsze miejsca jak motele i hostele, w których podczas pierwszej rezerwacji cena wynosiła 50 euro za noc, a później z dnia na dzień otrzymywaliśmy wiadomość, że jest to nagle 350. Według naszych obliczeń najtańsza podróż ze Szwecji na jeden mecz w Rosji to koszt, co najmniej 1500 euro, lecz licząc bardzo skromnie i ostrożnie - podkreślił. 

 Źródło: interia.pl

Wczytuję ocenę...


DZIENNIKARSKI POKER (STANKOWSKI) - JACEK OZDOBA (PIS) - SCHETYNA DOPROWADZIŁ JACHIRĘ DO SEJMU
Wczytuję komentarze...
Najnowsze