Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Abp Wiktor Skworc: Bądźmy solidarni z Kościołem prześladowanym!

ASy 12:53 7 listopada 2020
Abp metropolita katowicki Wiktor Skorc, 27 bm. w Kaplicy Różańcowej na Jasnej GórzePAP/Waldemar Deska
Metropolita katowicki abp Wiktor Skworc w specjalnym przesłaniu z okazji Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym napisał, że w okresie pandemii "świat i Polska potrzebują najbardziej: pokoju, braterstwa i przyjaźni społecznej w skali całej ludzkiej rodziny".
Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym tradycyjnie obchodzony jest w drugą niedzielę listopada.
Poświęcony jest w głównej mierze Republice Środkowoafrykańskiej, tamtejszej społeczności chrześcijan, którzy - jak wskazał metropolita katowicki - od lat doświadczają dramatu wojny, zniszczeń i prześladowań, głodu i śmierci.

Abp Skworc przypomniał, że w tym kraju posługuje wielu misjonarzy z Polski i poprosił o modlitwę w ich intencji.

Powtórzył także swoje opublikowane 28 października wezwanie "do codziennej modlitwy indywidualnej i w rodzinach":

- Niech wspólne będą również intencje naszej modlitwy. Wołajmy jednym głosem o ustanie pandemii, a także o pokój i ład społeczny w naszej Ojczyźnie, w rodzinach i w rodzinie Kościoła - zaapelował arcybiskup.

Metropolita katowicki w szczególności zachęcił wiernych do czytania nowej encykliki papieża Franciszka "Fratelli tutti" – o braterstwie i przyjaźni społecznej.

- W niej znajdujemy odpowiedź Kościoła na pytanie, czego dziś w okresie pandemii świat i Polska potrzebują najbardziej: pokoju, braterstwa i przyjaźni społecznej w skali całej ludzkiej rodziny! Bądźmy solidarni z Kościołem prześladowanym! - wskazał hierarcha.

Przesłanie abp. Skworca zostanie odczytane podczas niedzielnych mszy św. we wszystkich parafiach archidiecezji katowickiej.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze