Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Abp Jędraszewski odwiedził rannych, którzy ucierpieli podczas burzy w Tatrach

K.B 9:24 26 sierpnia 2019
abp Marek JędraszewskiTelewizja Republika
Metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski wraz z nuncjuszem apostolskim arcybiskupem Salvatore Pennacchio odwiedził poszkodowanych po czwartkowej burzy w szpitalach w Krakowie i Zakopanem

Metropolita złożył wizytę u trojga poszkodowanych dzieci w szpitalu dziecięcym w Krakowie. Nuncjusz apostolski w Polsce przekazał ofiarom i ich bliskim wyrazy współczucia płynące od Papieża Franciszka oraz błogosławieństwo.

 

Następnie arcybiskup odwiedził poszkodowanych w szpitalu powiatowym imienia Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem. Arcybiskupowi towarzyszyli: dyrektor placówki Regina Tokarz, proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego na Chramcówkach w Zakopanem - ksiądz Piotr Pławecki oraz kapelan szpitala ksiądz Kazimierz Króżel.

 

- Nasze wyrazy jedności, solidarności ale także modlitwy z ofiarami tego nieszczęścia oraz z ich rodzinami. Przypadki osób, które się tu znajdują wskazują, że ich stan się polepsza i kwestią czasu jest kiedy wrócą do siebie i swoich najbliższych. - powiedział abp Jędraszewski

 

W Księżówce arcybiskup spotkał się z delegacją służb uczestniczących w akcji ratowniczej na Giewoncie. Pod jego przewodnictwem odmówiona została modlitwa w intencji zmarłych , rannych i ich rodzin.

 

Wśród rannych przebywających w zakopiańskim szpitalu znajduje się ksiądz Jerzy Kozłowski z Dzierżoniowa, który podczas tragicznych wydarzeń, mimo trzykrotnego rażenia piorunem udzielał absolucji generalnej wszystkim znajdującym się na szlaku turystom. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Źródło: Polskie Radio

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze