Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Abp Hoser: Młodzi lekarze są bardzo niecierpliwi

kos 19:06 14 października 2017
Flickr
W trakcie 377 Zebrania Plenarnego KEP abp Henryk Hoser zabrał stanowisko dotyczące protestu głodowego lekarzy rezydentów.

- Ja, gdy byłem w ich wieku i pracowałem jako młody lekarz w warszawskich szpitalach, muszę powiedzieć, że też po 38 godzin, kilka razy w miesiącu dyżurowałem i zarabiałem też głodową pensję - ocenia abp Henryk Hoser, który z wykształcenia jest lekarzem.

- Ja rozumiem ich podstawowy postulat, tylko oni są bardzo niecierpliwi, wyobrażają sobie że to można z dnia na dzień wszystko rozwiązać. Nie można. Taki szeroki zakres rewindykacji i postulatów wymaga dobrego przygotowania, które też wymaga czasu. Tego nie można zrobić z dnia na dzień – ocenia arcybiskup, który dobrze ocenia rządowe propozycje powołania komisji.

Arcybiskup Hoser zauważył również, że budżet służby zdrowia wynosi ponad 4 proc. PKB, co jest dwa razy większym budżetem od tego dotyczącego obrony naszego kraju. Równocześnie abp Hoser stwierdza, że głównym problemem służby zdrowia jest brak personelu, przez co lekarze i pielęgniarki muszą dyżurować wiele godzin.

 

 

Źródło: polsatnews.pl

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze