Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Abp Gądecki w liście do poszkodowanego duchownego ze Szczecina: dostrzegam eskalację wrogich zachowań wobec ludzi wierzących

am 8:37 30 lipca 2019
abp Stanisław Gądecki / twitter.com/@Abp_Gadecki
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądęcki wystosował list do poszkodowanego duchownego ze Szczecina. Porusza w nim kwestię ostatnich częstych ataków na Kościół. – Moje najwyższe zaniepokojenie budzą coraz częstsze akty nienawiści wobec ludzi wierzących, w tym wobec kapłanów oraz akty profanacji obiektów sakralnych, miejsc i przedmiotów kultu, tak ważnych dla katolików w Polsce – czytamy w liście zaadresowanym do ks. Aleksandra Ziejewskiego.

W liście abp Gądecki podkreśla, że „z wielkim smutkiem przyjął informację o fizycznej napaści na księdza prałata, do której doszło w minioną niedzielę w kościele św. Jana Chrzciciela w Szczecinie”.

Duchowny przesłał wyrazy solidarności, duchowego wsparcia oraz zapewnienia o swojej modlitwie również dla współpracowników księdza dziekana, którzy ucierpieli w ataku.

"Ze smutkiem dostrzegam eskalację wrogich zachowań wobec ludzi wierzących, w tym stosowanie przemocy symbolicznej i fizycznej. Choć w społeczeństwie pluralistycznym różnice światopoglądowe są oczywistością, nigdy nie mogą być usprawiedliwieniem dla tego typu nieludzkich czynów" – czytamy w liście.

Przewodniczący KEP zwrócił się też do napastników, apelując o opamiętanie, „a wszystkich ludzi dobrej woli do modlitwy w intencji Kościoła oraz w intencji tych, którzy dopuszczają się podobnych aktów nienawiści”.

 

Źródło: Biuro Prasowe Episkopatu Polski

Wczytuję ocenę...


"JAOK", KSENIA KODYMOWSKA - DZIAŁO SIĘ NA KONGRESIE KOBIET. WALCZĄ NAWET O KROWY, KONIE I ...
Wczytuję komentarze...
Najnowsze