Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Abp Gądecki: Służba potrzebującym jest wyrazem tej miłości, której nauczył nas Jezus

AS 8:35 17 listopada 2019
fot. Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska
Kościół obchodzi dziś Światowy Dzień Ubogich. Arcybiskup Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, podkreślił przy tej okazji, że pomoc ubogim to nakaz ewangeliczny.

- Jako uczniowie Jezusa staramy się podążać jego śladami i czujemy się powołani do angażowania we wspieranie tych, którzy potrzebują naszej pomocy - powiedział abp Stanisław Gądecki.

Przewodniczący Episkopatu przypomniał słowa papieża Franciszka o tym, że "ubodzy nie są liczbami, ale ludźmi, których należy spotkać". - Służba potrzebującym jest wyrazem tej miłości, której nauczył nas Jezus. On nie tylko współczuł biednym, ale też w konkretny sposób dawał dowód osobistego zainteresowania ich potrzebami - mówił abp.

Przewodniczący Episkopatu zaapelował, aby otoczyć potrzebujących miłością, modlitwą i wsparciem materialnym. - Pamiętajmy, że autentyczni naśladowcy Chrystusa wyróżniają się rzetelną troską o potrzebujących - dodał.

Papież Franciszek ustanowił Światowy Dzień Ubogich w 2016 r. Dziś będzie obchodzony po raz trzeci. Jego mottem są słowa Psalmu 9 "Ufność nieszczęśliwych nigdy ich nie zawiedzie".

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze