Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

A. Macierewicz: Wrogowie prawdy smoleńskiej starają się zdyskwalifikować pracę komisji śledczej

DZ 18:53 9 października 2020
Katastrofa smoleńska.wikimedia
Dziś Aleksander Wierzejski ponownie gościł Antoniego Macierewicza w programie "10.04.2020 Fakty".

Komisja śledcza pod przewodnictwem Antoniego Macierewicz przygotowała film, będący relacja członków komisji z ich badań. TV Republika jako pierwsza pokazała ten materiał w całości. 

— Ten film jest raportem — relacją z raportu, to dokładne analizy poszczególnych naukowców. — powiedział Macierewicz. — Cały wywód jest precyzyjny i naukowy, a nie publicystyczny — jak twierdzą ci, co chcą zdyskwalifikować prace komisji. 

— "W Sieci" opublikowany został artykuł, próbujący zdyskwalifikować naszą pracę. [...] Ani pan Lasek, ani Pan Michnik nie opublikowali tylu kłamstw na temat komisji, co pismo "W Sieci". To pismo nas atakuje od bardzo dawna, chciało uniemożliwić publikacje raportu technicznego, następnie przedstawiało go w fałszywym świetle. A to dzięki niemu powstał raport Rady Europy i rezolucja Rady Europy. 

— To niebywałe, żeby takie pismo skupiało się na niszczeniu raportu, który po raz pierwszy przedstawia raport o katastrofie smoleńskiej na podstawie naukowych badań. Nie przedstawili przy tym żadnego argumentu, który podważałby nasze badania.

— W tym artykule mówi się, że ten film to publicystyka, że tezy mieszają się z domniemaniami, [...] że przedstawiciele komisji zniszczyli samolot w trakcie prowadzonych badań, [...] że zabroniłem robienia ekspertyz [...], że można było kupić analogiczny samolot za bardzo niewielką sumę, ale ja się na to nie zgodziłem. [...] To wszystko kłamstwa mające uderzyć w komisję.

Źródło: TV Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze