Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

A. Macierewicz: Rosja jest rządzona przez ludzi, którzy są gotowi tolerować zbrodnie

D.Z. 21:42 2 września 2020
TV Republika
Gościem Ryszarda Gromadzkiego w programie „Pilnujmy Polski” był dziś marszałek senior sejmu, Antoni Macierewicz. Głównym tematem rozmowy była próba zabójstwa opozycjonisty Aleksieja Nawalnego.

– Okazało się, że w Rosji są ludzie i możliwości, którzy są w stanie podjąć takiego typu działanie jak zamach na życie opozycjonisty, że są w stanie dążyć do tego, by zadać śmierć ze względów politycznych.

– Naprawdę istnieje problem między światem niepodległych państw i Federacją Rosyjską, która jest państwem chroniącym morderców.
Macierewicz omówił ewentualne związki zamachu na Nawalnego z sytuacją w Rosji.

– Łączyłbym to z wydarzeniami na dalekim wschodzie Rosji, bo tam jest teraz podobna sytuacja jak na Białorusi, a Nawalny właśnie tam się udawał – mowa o antyputinowskim buncie na Syberii. Odwołuję się oczywiście do ewentualnej hipotezy.

– Rosja nie odpowiedziała na żądania Niemiec w sprawie wszczęcia śledztwa dotyczącego zamachu na życie Nawalnego.. Ta ucieczka od odpowiedzi, a także wypowiedź Pieskowa, że jest zbyt mało dowodów na to, żeby rozpocząć śledztwo, na coś jednak wskazuje. […] Z tego tematu jednak państwa NATO tak łatwo się nie wycofają i to się śledztwo się rozpocznie.

Odniósł się również do sprawy smoleńskiej. 

– Ta próba morderstwa dowodzi wszelkim innym morderstwom i ich próbom ze strony Rosji. Tak też należy spojrzeć na Smoleńsk, który wpisuje się w ten cykl zbrodni. Federacja Rosyjska jest rządzona przez ludzi, którzy są gotowi takie zbrodnie tolerować.

Poza tym tematem rozmówcy podjęli również kwestię przyszłych wyborów prezydenckich w USA.

– Donald Trump ma coraz większe poparcie. Sam nie przekreślałem nigdy szans Trumpa. To właśnie może zapanować nad sytuacjami w kraju i na arenie międzynarodowej. On nie wrócił, tylko cały czas pracował nad próbą zapanowania opanowania trudnych sytuacji. Pierwszym krokiem w tym kierunku było uznanie Antify za organizację terrorystycznej. […] W amerykańskich mediach natomiast panuje dezinformacja. Szerzone są fałszywe informacje na temat sytuacji politycznej w USA.

Na koniec Macierewicz odniósł się do sprawy agresywnej działalności środowisk LGBT w Polsce.

– Wulgarność i agresja ze strony środowisk LGBT przekracza wszelkie możliwe normy. Nie ma na to wystarczającym reakcji, spotykamy się ze zbyt dużą tolerancją i nieodpowiedzialnością ze strony służb. To są zachowania, które muszą się spotkać z reakcją prokuratury. […] W Polsce te akty agresji się ostatnio nasilają, dzieje się to, co na zachodzie, w USA. […] Polska w Europie jest główną ostoją normalności, która została teraz zaatakowana. Mam nadzieję, że to spowoduje odpowiednie reakcje ze strony władz, ale przede wszystkim ogółu społeczeństwa. 

Źródło: TV Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze