Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

A. Macierewicz: Problematyka gospodarcza jest pierwszorzędna

DZ 20:48 21 października 2020
Antoni Macierewicz flickr
Na antenie TV Republika trwa spotkanie z Antonim Macierewiczem. Tematem rozmowy była pandemia i jej wpływ na gospodarkę oraz sojusz Trójmorza.

Antoni Macierewicz mówił o tym, jak ważne jest utrzymanie gospodarki w jak najlepszej kondycji.

- Jeśli sytuacja doprowadzi do załamania gospodarczego, to się to odbije na zdrowiu w sposób dramatyczny. Dlatego problematyka gospodarcza jest pierwszorzędna, utrzymanie zdolności funkcjonowania polskiej gospodarki,- czemu premier poświęcił uwagę i skutecznie działał, ale trzeba zdawać sobie sprawę, że nie mamy jasnej perspektywy, jak będzie się rozwijała ta pandemia. I to nie jest problem tylko polski.- powiedział Macierewicz.

- Stoimy przez wieloma niewiadomymi, ale rozwiewają się wątpliwości co do genezy tej pandemii — wiemy, że mamy do czynienia ze świadomym działaniem Chin. [...] Ta leninowska formuła, że sprzedamy wam sznur, na którym was powiesimy, jest tutaj bardzo wyraźna. - dodał. 

-Potrzebny jest zespół, który uwzględniałby wszystkie elementy, czyli i te medyczne i te wywiadowcze i gospodarcze, który na bieżąco by monitorował sytuację i szukał rozwiązań. [...] Bo wszystkie te elementy powinny być brane pod uwagę przy analizie pandemicznej. 

Odniósł się następnie do sojuszu Trójmorza, która uważa za wielkie osiągnięcie.

- To jedno z najważniejszych osiągnięć geopolitycznych tuż obok sojuszu amerykańsko-polskiego czy obok odbudowy polskiej siły militarnej. [...] Niemcy starają się opóźnić wdrażanie programu tego sojuszu. Niemcy chciałyby się dostać do środka tego sojuszu, żeby go zdominować. Oni za wszelką cenę chcą zdominować Europę Środkową i przewodniczyć w Europie na wschód od Odry. A my przez sojusz Europy Środkowej dodajemy sił sojuszowi transatlantyckiemu.

 

Źródło: Facebook

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze