Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

A jeszcze niedawno klaskał Jażdżewskiemu… Koalicja się rozpada

7:15 3 czerwca 2019
GPC
Jeszcze 3 maja prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz klaskał Leszkowi Jażdżewskiemu, gdy ten porównywał katolików do świń, które lubią się taplać w błocie. Minął miesiąc i po antykościelnym sznycie nie ma już śladu. Teraz Władysław Kosiniak-Kamysz postanowił założyć blok chrześcijańsko-narodowy. – To nie jest poważna polityka – mówi nam europoseł Ryszard Czarnecki z PiS.

W sobotę odbyła się rada naczelna Polskiego Stronnictwa Ludowego. Na razie nic nie zapowiada, aby większość ludowców chciała głowy Władysława Kosiniaka-Kamysza. Trzy mandaty uzyskane w wyborach do Parlamentu Europejskiego można uznać za umiarkowany sukces. Nic dziwnego, że lider PSL został przywitany kwiatami.


– Podjęliśmy decyzję o budowie bloku na wybory do parlamentu polskiego, na którego czele stanie Polskie Stronnictwo Ludowe. Zapraszamy wszystkich, którzy podzielają nasze wartości – mówił w sobotę Władysław Kosiniak-Kamysz.

– Jesteśmy partią ludową, narodową i powszechną. Jako jedyni w nazwie mamy Polskę. To determinuje nas do odbudowy wspólnoty. Pozostajemy wierni naszej tradycji, kulturze i wartościom chrześcijańskim – mówił lider PSL.

Nie wyjaśnił jednak, o jakie środowiska może chodzi. Wiadomo jednak, że liderowi PSL w żadnym wypadku nie chodziło o PiS.

- Oferta współpracy nie dotyczy rządzących – napisał Jakub Stefaniak, rzecznik PSL.

Oznacza to, że ludowcy, mimo że pozują teraz na obrońców chrześcijaństwa, nie mają zamiaru wychodzić z koalicji w sejmikach, gdzie współpracują z PO i Nowoczesną, czyli partiami, które zapowiadają wprowadzenie związków partnerskich i pogłębienie rozdziału Kościoła od państwa.


Więcej w dzisiejszej "Gazecie Polskiej Codziennie".

 

Czytaj także:

Ziemkiewicz bez ogródek o programie PO, który wyciekł do sieci: ostatnim odruchem upadającej "klasy panującej" jest rozbicie państwa

"Burzenie polskiego Kościoła" podczas obchodów 4 czerwca. Kolejna prowokacja Leszka Jażdżewskiego?

 

Źródło: Jacek Liziniewicz / Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze