Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

A jednak! Nowa ,,Piątka Morawieckiego''

AS 14:22 2 września 2018
Telewizja Republika
Premier Mateusz Morawiecki w trakcie konwencji programowej Prawa i Sprawiedliwości zapowiedział 5 nowych propozycji Prawa i Sprawiedliwości – Pięć punktów, które dla nas będą dodatkowym paliwem, motorem na wybory samorządowe, żeby jak najlepiej, najbliżej współpracy władze samorządowe z władzami centralnymi - powiedział.

– Pięć punktów, które dla nas będą dodatkowym paliwem, motorem na wybory samorządowe, żeby jak najlepiej, najbliżej współpracy władze samorządowe z władzami centralnymi. Pierwszy punkt nazywamy „Ciepły dom”, „polski dom”, bo to, co jest bolączką, zmorą zwykłych obywateli, to często wysokie rachunki za ciepło, za energię. Rozpoczynamy we wrześniu, ruszamy na wybory samorządowe z największym programem termomodernizacji. Ciepły dom – niższe rachunki za koszty, czystsze środowisko, zdrowsi ludzie - powiedział premier Mateusz Morawiecki. 

– Niższe rachunki za odpady, za śmieci. Chcemy udowodnić, że przy dobrej współpracy, z dobrymi gospodarzami naszych małych ojczyzn, będzie to możliwe. Dlatego wdrażamy program „Segregujesz – płacisz mniej”. Stworzymy specjalne programy preferencyjne dla spółdzielni mieszkaniowych, wspólnot mieszkaniowych, domów jednorodzinnych” – mówił szef rządu. 

– Chcemy znacząco zwiększyć nasze wydatki, co najmniej dwukrotnie, na damy seniora. Zaangażujemy w ciągu paru lat 500 mln zł w nowe tematyczne place zabaw, w nowe ośrodki sportowe, siłownie plenerowe, strefy aktywności. Chodnik, dworzec autobus – czyli Nowoczesna Gmina - podkreślił Mateusz Morawiecki. 

– Dzieci, młodzież, żeby wszyscy w mniejszych miejscowościach mieli takie same szanse jak młodzież z większych miast. 100Mb na stulecie niepodległości. Autostrady internetowe są dzisiaj tak samo ważne jak autostrady A1, A2, A4. To jest program, który wprowadzi Polskę w wiek cyfrowy. PiS jest partią nowoczesną. My jesteśmy nowocześni. Oni wydali na podłączenia światłowodowe przez 8 lat niespełna 800 mln złotych. My w ciągu 3-4 lat – 4 mld złotych. Do wszystkich 20 tysięcy szkół i do wszystkich gmin doprowadzimy szybki Internet - podkreślił premier. 

– Piąty punkt był bardzo wyraźnie sygnalizowany podczas spotkań. Nazwaliśmy go umownie „Mieszkasz – decydujesz”, czyli budżet obywatelski tak, żeby ludzie w samorządach mogli więcej decydować o tych budżetach. My jesteśmy tutaj wiarygodni, rzetelni, bo to rząd PiS wdrożył dla miast na prawach powiatu budżet obywatelski. Teraz chcemy, żeby mniejsze ośrodki także miały budżety obywatelskie. Przeznaczamy 300 mln złotych, żeby wspierać te gminy w budżetach obywatelskich - dodał premier. 

 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze