Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

A jednak! Gdański sanepid ostrzega przed wodą z Wisły. Wykryto niebezpieczne bakterie. Ścieki warszawskie jednak groźne dla zdrowia

sm 12:37 11 września 2019
Pomorski sanepid apeluje o unikanie kontaktu z wodą z Wisły oraz z Zatoki Gdańskiej. Przyczyną jest przekroczenie norm ilości bakterii Escherichia coli w próbce z kąpielisk. Badania są kontynuowane. To wszystko wina awarii warszawskiej oczyszczalni ścieków Czajka.

Ścieki warszawskie na teren województwa pomorskiego dotarły 6 września. Po tym pomorski sanepid pobrał próbki wody z pięciu miejsc, gdzie zwykle organizowane są kąpieliska. Trzy z nich z plaż w Gdańsku oraz z Mikoszewa i Jantaru. Próbki były badane pod kątem występowania bakterii Escherichia coli oraz bakterii z grupy Enterokoków.

I ...

Badania wykazały, że doszło do przekroczenia normy obecności dla bakterii Escherichia coli.

W związku z przedstawionymi wynikami badań PPWIS apeluje o unikanie kontaktu z wodą z Wisły oraz wodami Zatoki Gdańskiej od miejscowości Stogi do miejscowości Mikoszewo w celach rekreacyjnych oraz socjalno-bytowych. Badania nad jakością wody będą kontynuowane, kolejne próbki zostaną pobrane w środę.

 

Źródło: Media

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze