Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

A. Duda: niektórzy widocznie nie rozumieją moich słów. Żarówka to był przykład na przeregulowanie i pewną opresyjność UE

pmb 9:46 27 października 2018
Wikimedia Commons/Radosław Czarnecki
– Niektórzy widocznie nie rozumieją w sposób prosty wypowiadanych słów. To już nic nie poradzę, zwłaszcza w polskim języku. Nie będę komentował tych słów (Donalda Tuska – przyp. red.), bo musiałbym się wypowiedzieć na temat kultury bycia, a nie chciałbym tego robić – powiedział prezydent Andrzej Duda, który był gościem red. Krzysztofa Ziemca w „Gościu Wiadomości” w TVP Info.

– Powiem tak: doskonale wiem, co chciałem powiedzieć i powiedziałem to. Wielu uczciwych komentatorów zrozumiało moje słowa. To był po prostu przykład (żarówki – przyp. red.) podany na przeregulowanie UE i na pewną opresyjność, którą wielu ludzi poprzez działanie instytucji europejskich odczuwa. Właśnie w postaci zakazów – podkreślał prezydent.

Andrzej Duda odniósł się również do sytuacji z byłą I prezes SN:

– Pani prezes Gersdorf, kiedy była I prezesem SN, miała możliwość skierowania ustawy o SN do TK. Miała taką możliwość, bo taka możliwość dla niej wynika z ustawy. Nie zrobiła tego. Nie kwestionowała tej ustawy w sposób legalny, według  zasad obowiązujących prawnie w naszym kraju i to nie od wczoraj, tylko od wielu lat.

Źródło: tvp.info/300polityka

Wczytuję ocenę...


DZIENNIKARSKI POKER (STANKOWSKI) - JACEK OZDOBA (PIS) - SCHETYNA DOPROWADZIŁ JACHIRĘ DO SEJMU
Wczytuję komentarze...
Najnowsze