Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

A Czarzasty znowu swoje! "PRL było państwem, w którym nasi rodzice i dziadkowie tworzyli naszą przyszłość"

A.N 18:59 19 stycznia 2020
Gazeta Polska
PRL było państwem, w którym nasi rodzice i dziadkowie tworzyli naszą przyszłość i nikt tego nie wygumkuje. Nikt nie będzie lewicy zarzucał, że mówi o polityce i historii w sposób nieobiektywny – powiedział w niedzielę w Słupsku szef SLD Włodzimierz Czarzasty.

Lider SLD podczas niedzielnej konwencji prezydenckiej lidera Wiosny Roberta Biedronia po raz kolejny wystąpił w obronie PRL

Według byłego członka PZPR Robert Biedroń będzie gwarantem prawdy historycznej. W swojej wypowiedzi nawiązał do słów Józefa Cyrankiewicza, premiera PRL.

– Panie prezydencie, wczoraj zwrócił się pan do górników z apelem o oczyszczenie wymiaru sprawiedliwości. Jutro powie pan z historii takie zdanie: „ręka podniesiona na władzę, zostanie odrąbana”

– Wie pan, dlaczego to mówię, panie prezydencie? Bo wiem, że Robert Biedroń dzisiaj wybrany jednomyślnie przez konwencję SLD na prezydenta, będzie gwarantował nam oraz elektoratowi Sojuszu Lewicy Demokratycznej prawdę o historii, z którą w tej chwili robią, co chcą – mówił Czarzasty. 

Czarzasty dodał, że na ziemiach odzyskanych walczyło 300 tys. żołnierzy polskich oraz zginęło 200 tys. żołnierzy radzieckich. – Czy pan tego chce, czy pan tego nie chce. Czy będzie pan to ośmieszał czy nie – powiedział. 

Według polityk Polska zamiast walczyć o prawdę historyczną, powinna... dziękować sowieckim żołnierzom. 

– Wiecie, dlaczego to mówię? Dlatego, że nie dam tych ludzi ośmieszać. Dlatego, że to nasza historia, dlatego, że zamiast śmiać się z tego czasu powinniśmy ludziom dziękować. Powinniśmy na tych terenach wybudować obiektywne Muzeum Ziemi Odzyskanych – podkreślił.

Czarzasty dodał również, że PRL „miał wiele błędów”, ale też „miał wiele plusów”. – To nie było państwo niezależne tak, jakby sobie wszyscy tego życzyli, ale to był członek ONZ, to było państwo, w którym nasi rodzice, nasi dziadkowie tworzyli naszą przyszłość, i nikt tego nie wygumkuje, nikt nie będzie lewicy zarzucał, że mówimy o polityce i o historii w sposób nieobiektywny – podkreślił. 

Zaznaczył przy tym, że do roku 1956 „było masę niepotrzebnych morderstw, masę niepotrzebnych świństw, masę niepotrzebnych gwałtów i różnych rzeczy, za które ludzie powinni się wstydzić”. – Ale to były tereny naszego kraju i to nasz kraj żył i przetrwał do tych czasów. Dlatego uważam, że szacunek dla naszych rodziców, szacunek dla naszych dziadków każe mówić Lewicy, że 1600 zł najniższej emerytury to jest to, co powinno być na pewno. Jeżeli PiS uważa, że chce tym ludziom pomóc, to powinien popierać nasze postulaty – podkreślił. 

Źródło: MEDIA

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze