Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ulicami Pretorii podąża kondukt żałobny z trumną z ciałem Mandeli

ap 10:11 11 grudnia 2013
utureatlas.com /flickr.com/CC
Spod szpitala wojskowego w Pretorii wyruszył w środę kondukt żałobny z ciałem byłego prezydenta RPA Nelsona Mandeli. Tysiące ludzi ustawiło się wzdłuż trasy przejazdu konduktu, żeby ostatni raz pożegnać jednego z najwybitniejszych przywódców i mężów stanu.

Na czele procesji jadą policjanci na motocyklach, a za nimi czarny samochód-karawan wiozący trumnę spowitą flagą Republiki Południowej Afryki.

Trumna ze zwłokami Mandeli będzie przez trzy dni wystawiona na widok publiczny w Union Buildings, siedzibie prezydenta RPA w Pretorii, gdzie Mandela inaugurował swą prezydenturę w 1994 r. po pierwszych wyborach, które zakończyły dekady rządów apartheidu.

W sobotę trumna z ciałem Mandeli zostanie przewieziona samolotem do Mthathy w Prowincji Przylądkowej Wschodniej. Stamtąd do Qunu, wioski, w której Mandela wychował się i gdzie zażyczył sobie, by go pochować na rodzinnym cmentarzu, gdzie spoczywają również jego rodzice, siostra i trójka dzieci. Pogrzeb Mandeli w Qunu będzie uroczystością rodzinną, na którą zostaną zaproszeni tylko nieliczni z przybyłych ze świata gości.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...
TAGI:


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze