Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Miedwiediew: Obecność polityków z Unii na Ukrainie to brutalna interwencja w sprawy wewnętrzne tego państwa

mp 15:47 13 grudnia 2013
Dmitrij MiedwiediewGovernment.ru
Premier Rosji Dmitrij Miedwiediew uznał obecność unijnych i innych zagranicznych polityków na wiecach w Kijowie za brutalne mieszanie się w sprawy suwerennego państwa. Rosja chce, by ukraińscy przyjaciele sami uporali się z problemami - powiedział.

- Podróży niektórych przedstawicieli Unii Europejskiej i innych państw i ich obecności w takich miejscach (na Ukrainie), gdzie odbywają się nieusankcjonowane akcje, nie mogę nazwać inaczej niż brutalnym mieszaniem się w sprawy wewnętrzne suwerennego państwa - oświadczył premier Rosji na konferencji prasowej wspólnej z premierem Białorusi Michaiłem Miasnikowiczem.

Zdaniem szefa rosyjskiego rządu społeczeństwo ukraińskie musi przezwyciężyć "tektoniczne pęknięcie, które zagraża stabilności państwa, jego egzystencji".

- Z dużym niepokojem obserwujemy to, co się dzieje, życzymy ostudzenia emocji, które panują obecnie - powiedział Miedwiediew.

Na Ukrainie od trzech tygodni trwają protesty Ukraińców niezadowolonych z decyzji władz o niepodpisaniu umowy stowarzyszeniowej z UE.

Prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin oświadczył w czwartek, że jego kraj nikomu niczego nie narzuca, jednak jest gotowy do projektów integracyjnych z Ukrainą, jeśli taka będzie wola strony ukraińskiej.

Źródło: pap

Wczytuję ocenę...
TAGI:


RAFAŁ ZIEMKIEWICZ PYTA WPROST: CO Z TYMI WYBORAMI I DLACZEGO POLSKI INTERNET STAŁ SIĘ ŚCIEKIEM?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze