Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Konfliktu w warszawskiej młodzieżówce PO ciąg dalszy. Rozłamowcy kontratakują

Marcin Pieńkowski 2:00 3 grudnia 2013
Oficjalna strona stowarzyszenia "Młodzi Demokraci" WarszawaFacebook
Sympatyzujący z Jarosławem Gowinem, byli już członkowie warszawskiej młodzieżówki PO, po wykluczeniu z szeregów stowarzyszenia, przystąpili do kontrataku. W ciągu ostatniej doby przejęli kontrolę nad profilem organizacji na popularnym portalu społecznościowym

W warszawskiej młodzieżówce PO trwa konflikt między środowiskiem związanym z obecnymi władzami stowarzyszenia i posłem PO Marcinem Kierwińskim, a opozycjonistami sympatyzującymi z Jarosławem Gowinem, którzy startowali w zeszłorocznych wyborach wewnętrznych. Jak ostatnio informowaliśmy, podczas ostatniego piątkowego posiedzenia zarządu zostali wykluczeni ze młodzieżówki. Oficjalnym powodem były wielomiesięczne zaległości ze składkami. Nieoficjalnie jednak wiadomo, że chodzi o wewnętrzny konflikt i chęć pozbycia się niepokornych członków.

Teraz opozycjoniści przystąpili do kontrataku i opanowali oficjalną stronę stowarzyszenia "Młodzi Demokraci" na Facebooku. Do wczoraj mogliśmy tam zobaczyć gratulacje złożone nowym ministrom, oficjalne wsparcie dla ukraińskich dążeń proeuropejskich czy zapoznać się z argumentami przeciwko referendum w sprawie odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz. W ciągu ostatniej doby sytuacja się jednak zmieniła i na profilu pojawiły się niezbyt przychylne dla PO i jej młodzieżówki treści.

Zmienione zostało zdjęcie profilowe, w które zastąpiono przerobionym w ośmieszający sposób logiem partii oraz obrazek wyświetlany w tle. Na tablicy zaś umieszczono mem stworzony ze zdjęcia opublikowanego przez KPRM po kryzysowym spotkaniu premiera z ministrami ws. Ukrainy. Możemy się z niego dowiedzieć, że premier rozpacza po utracie jednego z lokalnych działaczy, a jeden z uczestników spotkania odpowiada mu popularnym wśród zwolenników Gowina hasłem "GO WIN". Na stronie zalinkowano także artykuł z portalu Telewizji Republika, w którym opisaliśmy ostatnie czystki w warszawskiej młodzieżówce.

Internauci natychmiast dostrzegli zmiany. "Ktoś tu chyba zapomniał o wywaleniu adminów na Facebooku #profesjonalizm" - kpił jeden z użytkowników Facebooka. "W końcu w SMD zagościł pluralizm poglądów jak widze powyżej, WoW ale standardy WoW!" - wtórował inny.

Jakie są dalsze plany grupy "gowinistów"? Nie wiadomo. - Liczymy się i podejmiemy decyzję niebawem - zapowiada jeden z nich.

smd_screen_1_670_01

smd_screen_2_670

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...
TAGI:


PŁOMIENNE PRZEMÓWIENIE JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO - 10 LISTOPAD 2019
Wczytuję komentarze...
Najnowsze