Starcie gigantów. Nadal gra nadal! Djoković za burtą turnieju [wideo]

Adrian Burzyński 01-06-2022, 11:09
Roland Garros

Rafael Nadal z awansem do półfinału wielkoszlemowego Roland Garros. Po 4. godzinach i 12. minutach gry, rozstawiony z numerem 5. Hiszpan pokonał lidera rankingu ATP i broniącego tytułu Serba, Novaka Djokovica 6:2, 4:6, 6:2, 7:6 (7-4).

W ćwierćfinale doszło do starcia, na które fani tenisa czekali praktycznie od momentu rozlosowania drabinek Roland Garros.

Już pierwszy gem, w którym Nadal odebrał serwis Djokovica, zwiastował wspaniałe widowisko. Trwał on 10. minut, a drugi punkt zakończył się po trwającej aż 22. uderzenia wymianie.

Nadal przejął inicjatywę w meczu i wygrał w premierowej partii 6:2. W drugiej prowadził już nawet 3:0, lecz Djokovic wreszcie się przebudził i wyrównał stan spotkania.

Trzeci set miał podobny przebieg jak ten pierwszy. Hiszpan ponownie zaczął od przełamania, a później jeszcze raz wygrał gema przy serwisie Serba.

Lider rankingu ATP nie zamierzał się poddawać. W kolejnej partii, przy stanie 5:4 „Nole” miał bowiem dwie piłki setowe, jednak nie zdołał ich wykorzystać. Tym samym Rafael Nadal doprowadził do tie-breaka.

Uskrzydlony Hiszpan zaczął go od prowadzenia 3-0, a po chwili zrobiło się 6-1. Do zamknięcia spotkania Nadal potrzebował, zaś czterech piłek meczowych.

Już w ten piątek, w dniu swoich 36. urodzin utytułowany tenisista zmierzy się w półfinale z Alexandrem Zverevem.

Źródło: Roland Garros