Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezes PKP Cargo podał się do dymisji

18:11 18 listopada 2013
Łukasz Boroń złożył rezygnację z funkcji prezesa PKP Cargo ze skutkiem natychmiastowym – poinformowała spółka w komunikacie. Wskazano, że przyczyną rezygnacji była sytuacja osobista.

— Rezygnacja została złożona Przewodniczącemu Rady Nadzorczej – Jakubowi Karnowskiemu. Do czasu wyboru nowego prezesa przez Radę Nadzorczą spółki, pełniącym obowiązki prezesa PKP Cargo będzie Adam Purwin, członek zarządu ds. finansowych — napisano w komunikacie.

W weekend media poinformowały, że w poniedziałek Boroń zostanie odwołany ze stanowiska, w związku z nieprawidłowościami w, zależnej od PKP Cargo, spółce Cargowag. Przedstawiciele PKP nie odnieśli się jednak oficjalnie do tych publikacji. W poniedziałek po południu spotkała się Rada Nadzorcza spółki, po zakończoniu jej posiedzenia opublikowano komunikat o rezygnacji dotychczasowego prezesa.

Łukasz Boroń był prezesem spółki od lutego 2013 r. Na tym stanowisku zastąpił Wojciecha Balczuna, który złożył rezygnację w styczniu 2013. Za kadencji Boronia PKP Cargo zadebiutowała na warszawskiej giełdzie. Debiut spółki został oceniony przez kierownictwo ministerstwa transportu i władze PKP  jako bardzo udany. Na debiucie zarobili też inwestorzy – w dniu debiutu akcje spółki wzrosły o kilkanaście procent.

Jak wynika z nieoficjalnych informacji PAP, PKP Cargo może nie mieć prezesa nawet przez kilka miesięcy. Tyle zajmą zmiany w Radzie Nadzorczej, wynikające ze zmiany struktury właścicielskiej spółki oraz rozpisanie i rozstrzygnięcie konkursu na nowego prezesa.

PKP Cargo to największy kolejowy przewoźnik towarowy w Polsce i drugi, po Deutsche Bahn, w Unii Europejskiej. Udział PKP Cargo w krajowym rynku przewozów pod względem wykonanej pracy przewozowej w sierpniu tego roku wynosił 59,18 proc.

mp, pap, fot. wolinlbn/CC

 

Źródło:

Wczytuję ocenę...
TAGI:


KONIEC SYSTEMU (ODC.166/1) - CAŁA PRAWDA O ANDRZEJU TRETYNIE - MODELOWYM REKTORZE III RP
Wczytuję komentarze...
Najnowsze