Puchar Narodów Afryki. Wielkie emocje i niesamowity powrót

Aboubakar dwukrotnie wpisał się na listę strzelców

We wczorajszym meczu, Kamerun stał się trzecią drużyną Pucharu Narodów Afryki(PNA). Organizatorom turnieju udało się pokonać po rzutach karnych Burkina Faso, mimo że do 70 minuty przegrywali już 0:3 ! Dla gospodarzy turnieju jest to okazja na otarcie łez, należy przypomnieć, że ulegli oni w półfinale Egiptowi po karnych.

Mecz pocieszenia gospodarze PNA rozpoczęli w fatalnym stylu. Na przerwę schodzili z dwubramkową stratą. Wszystko za sprawą trafień Steeve’a Yago i samobójczej bramce golkipera, Andre Onany. Przyszły bramkarz mediolańskiego Interu, w kuriozalny sposób wbił piłkę do własnej siatki, próbując interweniować przy centrostrzale Djibril’a Outtary.

Gdyby ktokolwiek w 71 minucie stwierdził, że dojdzie do odmiany boiskowych losów o 180 stopni, zapewne zostałby wyśmiany. Gracze Kamerunu rzucili się w tym momencie do rozpaczliwych ataków, idąc tym samym na otwartą wymianę. Efektem tego była bramka kontaktowa, która padła po zamieszaniu w polu karnym. Do siatki rywala, po stałym fragmencie gry trafił Stephane Bahoken.

Końcowe chwile tego trzymającego w napięciu spektaklu należały jednak do jednego aktora. Między 85, a 88 minutą Vincent Aboubakar zdobył dwie bramki, czym doprowadził do remisu.

Jego postawa dała Kamerunowi rzuty karne. W tym konkursie, gospodarze byli niebywale skoncentrowani i nie zmarnowali swojej szansy. Rywalizująca z nimi Burkina Faso, niestety nie wytrzymała presji trybun, a emocje negatywnie wpłynęły na Ibrahima Toure. Jego strzał obronił Onana, a co za tym idzie, dał swojej reprezentacji trzecie miejsce na tym turnieju.

Źródło: sport.pl