Powrót Maliszewskiej. Polacy w walce o medale w Pekinie

Polscy olimpijczycy rozpoczną rywalizację w nocy z wtorku na środę

Natalia Maliszewska, która z powodu skandalicznych decyzji organizatorów została pozbawiona szans na zdobycie medalu wraca do rywalizacji. W środę wystartują również pozostali polscy olimpijczycy.

26-letnia Maliszewska była jedną z największych polskich nadziei medalowych w Pekinie. Na swoim koronnym dystansie 500 m zdobyła Pucharu Świat oraz jest srebrną medalistką Mistrzostw Świata i mistrzynią Europy. W tym sezonie triumfowała w zawodach PŚ na olimpijskim torze w Pekinie i była druga w Nagoi.

CZYTAJ: Dramatyczny wpis Maliszewskiej: Nie wierzę już w testy i w te igrzyska

Polska łyżwiarka Natalia Maliszewska po przylocie do Pekinu trafiła do izolacji z powodu pozytywnego testu na COVID-19.
Maliszewska w ostatniej chwili została dopuszczona do startu w eliminacjach short tracku na dystansie 500 metrów, ale na lodowisku ostatecznie się nie pojawiła. Tuż przed wejściem na arenę została poinformowana, że stanowi zagrożenie i ponownie trafiła do izolacji.

Olimpijka opuściła izolację dzień po kwalifikacjach, co stanowi bardzo podejrzany proceder, szczególnie w kontekście walki o medale w tej dyscyplinie przez gospodarzy imprezy. Jutro będzie ona miała okazję udowodnić, aby udowodnić, że należy do światowej czołówki. Nie będzie to jednak łatwe po tym, co przeszła sportsmenka oraz fakcie, że wyniki osiągane przez nią na tym dystansie nie są ją już tak okazałe.

CZYTAJ: Ustawione igrzyska. Złoto w nagrodę za niesportowe zachowanie

Eliminacje na 1000 m rozpoczną się o godz. 12:44 czasu polskiego. Maliszewska wystąpi w siódmym biegu. Chwilę wcześniej, w ćwierćfinale biegu na 1500 m, będzie rywalizował Michał Niewiński. W tej konkurencji w środę zostaną rozdane medale (finał A o 14:20).

Ponadto w kombinacji norweskiej wystąpią jeszcze Szczepan Kupczak i Andrzej Szczechowicz. W alpejskim slalomie wystartują Magdalena Łuczak i Zuzanna Czapska (pierwszy przejazd 3:15, drugi 6:45). Dwa ślizgi w saneczkowych dwójkach czekają także Wojciecha Chmielewskiego i Jakuba Kowalewskiego (13:20, 14:35).

W przypadku wszystkich wymienionych sportowców ogromnym sukcesem będzie zajęcie miejsca w pierwszej „10”.

Źródło: rmf24.pl