Mamy drugi medal na paraolimpiadzie. Adrian Castro ze srebrem

Adrian Castro zdobył srebrny medal na PIO. To drugi medal dla Polski
Fot:Twitter/Polski Komitet Paraolimpijski

Szablista Adrian Castro przegrał 11:15 finałową walkę z Chińczykiem Yanke Fengiem i zdobył srebrny medal igrzysk paraolimpijskich w Tokio. To drugi krążek paraolimpiady dla Polski.

Dla Castro to również drugi medal paraolimpijski. Wcześniej Castro, zdobył brązowy medal na paraolimpiadzie w Rio de Janeiro w 2016 roku. Medal Adriana Castro jest drugim polskim krążkiem w igrzyskach paraolimpijskich w Tokio. Wcześniej po brąz w kolarstwie torowym w wyścigu na dochodzenie sięgnął Marcin Polak, który w towarzystwie Michała Ładosza wygrał bieg o podium z Francuzami Lloverasem i Ermenaultem. W klasyfikacji medalowej Polska zajmuje 11. miejsce. Prowadzi Australia z ośmioma krążkami, w tym czterema złotymi. Z gratulacjami pospieszył prezydent RP Andrzej Duda.

Źródło: TVP Sport