Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Naimski: Ograniczenie emisji CO2 to problemy dla polskiego przemysłu

16:50 27 listopada 2013
Gościem Michała Rachońa w studiu Telewizji Republika był Piotr Naimski, polityk PiS, były wiceminister gospodarki, ekspert ds. energetycznych. Rozmowa dotyczyła polskiej energetyki w kontekście zakończonego szczytu klimatycznego w Warszawie.

Według Naimskiego stan polskiego przemysłu węglowego jest zły. Jak mówił: - Polskie kopalnie są niedoinwestowane, nie są przygotowane, żeby konkurować z węglem z importu spoza Europy. Jednak jak też wyjaśniał, węgiel jest najważniejszym surowcem dla polskiej energetyki, dlatego też nieprzychylne dla Polski byłoby ograniczenie emisji CO2.

- Polityka ograniczania CO2 będzie mieć szczególny wpływ na gospodarkę – mówił gość Telewizji Republika. – Dodatkowe opłaty za wytwarzanie CO2 to jest podatek. To oznacza poważne problemy dla kilku gałęzi przemysłu – wyjaśniał Naimski. Ekspert ds. energetyki zaznaczył, że Polska ma unikalną sytuację w skali Europy.

Komentując wynik  zakończonego szczytu klimatycznego w Warszawie, były wiceminister gospodarki zauważył, że „jeżeli organizacje zielonych protestują, że nic nie zostało uchwalone, możemy być zadowoleni”. 

mk, Telewizja Republika, fot. Telewizja Republika 

Źródło:

Wczytuję ocenę...
TAGI:


KONIEC SYSTEMU (ODC.151/2) - PROF. PANFIL OPOWIADA O ANDRZEJU CZAJKOWSKIM, KTÓREGO ZABIŁ MICHNIK
Wczytuję komentarze...
Najnowsze